Kizomba
Kizomba - gatunek muzyki 
oraz styl tańca stworzony w Angoli, a adoptowany w Portugalii oraz powoli na parkietach pozostałych krajów europejskich. W piosenkach, śpiewanych głównie w języku portugalskim, ale również w ostatnim czasie we francuskich i angielskim, delikatna, romantyczna nuta przeplata się z rytmami afrykańskimi. Kizombę tańczy się w zmysłowy, delikatny sposób, w bliskim trzymaniu partnerów. Kizomba jest dość często uważana za rodzaj muzyki portugalskiej nie tylko ze względu na język, ale i jej popularność wśród Portugalczyków.
Kizomba narodziła się w Angoli około 1987-1988 roku.Jest połączeniem Semby (prekursora samby) wraz z muzyką Zouk z Karaibów Francuskich [2]. Widać też w niej wpływy z innych krajów portugalskojęzycznych.
Taniec tę swą postawą nawiązuję do Tango gdyż to po nim odziedziczył sztywną ramę, oraz nieruchomy tors. Wyrzucanie nóg ma prawdopodobnie swoje podłoże w Sembie.
W Kizombie bardzo ważnym aspektem jest sama muzyka, gdyż bardzo często dochodzi do mylnego tańca w niewłaściwy rytm muzyki, bowiem Kizomba Portugalska to nie Kizomba Angola. Różnice mają swoje podłoże w rytmice, użytych instrumentach i szybkości utworu.
Kizomba Portugalska jako rytm bicia serca została zjednoczona w rytmach by nie utrudniać tańca i zaznajamiania się z szerszym gronem muzyki poafrykańskiej. Prawdą jest, iż prawdziwych podstawowych rytmów "pokizombowych" jest pięć, są to:
Tarraxinha: 
Najwolniejsza, zmysłowa, bazową figurą jest Tarraxa i ma na celu "dotarcie" partnerów w sferze seksualnej. Jako gatunek muzyki jest to muzyka "tłusta" gdzie przewodzi "syty" bit.
Kizomba: 
Szybsza od Tarraxinha, charakteryzująca się opływowym tańcem partnerów, sztywną ramą i bliską relacją partnerów. Jako gatunek muzyki charakteryzuję się elektronicznym brzmieniem np. syntezatorami.
Zouk:
Szybkośc większa niż Kizomba, charakteryzuję się zaokrąglonym ruchem kroków, kręcenie głową przez partnerką oraz wyrzutowym stylem obrotów. Jako gatunek charakteryzuję się naturalnymi instrumentami z delikatnie elektronicznym bitem.
Kuduro:
Styl ten popularny w ostatnim czasie, zyskuje sobie miano dyskotekowego, gdyż muzyka ta jest prosta i wpadająca w ucho, występuję w niej dowolność instrumentach, lecz akompaniamentem prowadzacym jest akordeon. Taniec jest dość żywiołowy i z reguły przypomina grupowe animacje, gdzie wszyscy powtarzają sekwencje.
Semba:
Taniec rodowy afryki. Taniec wybijany na naturalnych i ręcznie tworzonych instrumentach w pierwowzorze był tańczony w dość "dziki sposób". Sam taniec polega na wyrzucaniu dłoni "w ptasi sposób" oraz podskakiwanie z szybką zmianą nóg.http://pl.wikipedia.org/wiki/Samba_(taniec_towarzyski)http://pl.wikipedia.org/wiki/Zoukhttp://www.afrolatinopromotions.co.uk/shapeimage_2_link_0shapeimage_2_link_1shapeimage_2_link_2

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Wszelkie prawa zastrzeżone przez Biuro Podróży Wakacjenakredyt.pl 2012

Opublikowane na stronie oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.

T_Samba.html
T_Zumba.html
T_Zouk.html
T_Bachata.html
T_Foxtrot.html
T_Pasodoble.html
T_Cancan.html
T_Walc.html
T_Kozak.html
T_Brzucha.html
T_Zumba.html
T_Rock.html
T_Rumba.html
T_Reggaeton.html
T_Tango.html